Einstein@Home Einstein@Home

Návod na připojení k projektu Einstein@Home

 

Obsah sekce

 

Úvod

Instalace BOINC Managera

Připojení k projektu Einstein@Home

Instalace BOINC Managera

Dříve než začnete instalovat tento systém, měli byste o něm načerpat několik základních informací. Doporučuji tedy k přečtení článek Představujeme BOINC, nebo V distribuovaných výpočtech Česko boduje, kde naleznete nejen popis systému BOINC, ale také stručné informace o některých projektech.

Odkud stahovat?
Nyní tedy k samotné instalaci. Prvním krokem je kliknutím na hlavní stránku českého národního týmu. V levém bloku této stránky naleznete sekci ,,Oficiální klient BOINC,,, kde si klikněte na stažení klienta přímo pro váš operační systém.

Instalace
Máte tedy staženo? Tak klikněte na instalační soubor a začínáme instalovat.
Zde uvádím popis instalace pod operačním systémem Windows, verzi pro Linux naleznete v tomto článku který zpracoval Werk. Minimální požadavky projektů pod systémem BOINC zpracovává a aktualizuje Honza v této tabulce.


Instalační program prohledává zda již systém BOINC není na vašem počítači nainstalován.Toto je pouze upozornění na to, co se chystáte nainstalovat. Pokračujeme ,,NEXT"Následuje popis licenčních ujednání a pod ním volby zda souhlasíte s daným ujednáním a chcete program tedy nainstalovat ,,I accept the terms in the license agreement", nebo zda s podmínkami nesouhlasíte, to je volba druhá ,,I do not accept the terms in the license agreement". Pokud jste klikli na první položku a tedy souhlasili, tak instalace bude pokračovat dále stisknutím tlačítka ,,NEXT">, pokud jste zvolili volbu číslo 2 a tedy odmítli podmínky, tak stejnou volbou ,,NEXT"> instalaci ukončíte.Na další obrazovce máte možnost si vybrat kam bude program nainstalován. Automaticky je přiřazeno projektu umístění na obrázku, ale kliknutím na ,,Change", můžete danou cestu změnit. Poté klikněte na ,,NEXT" a pokračujeme dál.Zde si můžete zvolit typ instalace, máme výběr ze tří možností:

,,Single-User Installation" - BOINC bude běžet, jen pokud budete přihlášeni vy osobně.
,,Shared Installation" - BOINC poběží pokud bude přihlášen do systému kterýkoliv uživatel.
,,Service Installation" - BOINC poběží i když nebude nikdo přihlášen, nefunguje zde grafický spořič. BOINC běží jako služba (skrytý), doporučeno pro zkušené uživatele.
Až si vyberete, stiskněte ,,NEXT".


Na další obrazovce jsou dvě volby. První je možnost použití grafického výstupu projektů BOINC i jako spořiče obrazovky ,,Make BOINC your default screensaver". Tato volba ale zároveň značně zpomaluje průběh výpočtů, takže je na vás, zda si ji zapnete.
Zaškrtnutím druhé volby ,,Launch BOINC when logging on" se BOINC pustí ihned po startu systému. Tuto položku si zatrhněte v případě že jste nezvolili instalaci ,,Service", vyhnete se tím ručnímu spouštění BOINCu při každém startu systému. Až vše vyberete, klikněte opět na ,,NEXT">.Na další obrazovce je potvrzení že již všechny volby byly provedeny, klikněte tedy na ,,Install".Následující obrazovka zobrazuje průběh instalace.A nakonec potvrzení o dokončení instalace. Na této obrazovce je automaticky zaškrtnutá volba spuštění BOINC Managera, tak hurá do toho a klikněte na ,,Finish". Poté se vám automaticky spustí přihlašovací procedura pro připojení k projektu, kterou si popíšeme na následující stránce.

Einstein@Home CNT - Czech National TeamAPS - American Physical Society
Einstein@Home Einstein@Home